Můj příběh očima rodičů

PŘÍBĚHY POMOCI > Adámek

Vážení přátelé, kamarádi, možná i vy, kteří se vůbec neznáme, dovolte nám, abychom vás mohli seznámit s příběhem, který prožívá náš syn Adámek. Budeme rádi a vděční, když si najdete chvilku a přečtete si, jak se z dětského smíchu, radosti, upřímného srdce stane němá, smutná tvář, kde srdce má touhu žít, ale hlavička nedovolí, aby bylo zase všechno jako dřív. Aby nám Adámek mohl říct zase ahoj tati, ahoj mami.

Víme, čekáte nehodu, nemoc, ale nic z toho se v příběhu nestalo. Adámkovi je 8 let. Má brášku Honzíka, kterému je 6 a taky má mamku a taťku. Všichni spolu bydlí v jednom bytečku ve městě.

9. května 2017 nastupuje Adámek do Nemocnice Pardubického kraje, Pardubické nemocnice na plánovanou operaci nosních mandlí. Spolu s Adámkem je v nemocnici hospitalizovaná jeho maminka jako doprovod. Během 24 hodin před operací je rozhodnuto, že dojde i ke zmenšení krčních mandlí. Po několika dnech, kdy je Adámek stále hospitalizovaný, začne masivně krvácet. Aspiruje krev, následně dochází k zástavě srdce. Po dlouhé resuscitaci, která trvala přibližně 45min, je Adámek transportován do FN v Hradci Králové, Dětské kliniky, oddělení JIRP. Po krátkém čase přijíždí do FN v HK i tatínek s maminkou. Službu konající lékař rodičům sděluje, že stav Adámka je velmi kritický, že nyní rozhodne 48 hodin. Věřte nám, že žádný rodič nechce v životě slyšet takovou větu. Během několika hodin jde Adámek ještě několikrát na operační sál.

Fond pomohl Adámkovi částkou
42 242 Kč

Po několika dnech přichází první předběžná vyšetření. Adámek má poškozený téměř celý mozek. Jen těžko, spíše vůbec člověk nedokáže přijmout tuto informaci, toto sdělení lékařů. Uvědomujete si, že už nikdy nebude nic jako dřív. Ale vlastně toto odmítáte přijmout. A nesmíte to přijmout, protože jinak se tato situace ani nedá zvládnout. Musíte věřit a doufat, že se Adámkův stav bude vyvíjet.

Využijeme tento moment, abychom mohli poděkovat za záchranu života Adámka a to celému týmu oddělení JIRP – větší děti, Dětské kliniky ve FN v Hradci Králové. Neradi bychom při děkování na někoho zapomněli, ale děkujeme všem, kteří se podíleli na záchraně života našeho syna Adámka, všem, kteří ze stavu kritického, posunuli Adámka do stavu stabilizovaného, avšak velice, velice vážného.

Po nějaké době Adámek podstoupil hyperbarickou oxygenoterapii v Městské nemocnici v Ostravě, poté je přeložen zpět na lůžkové oddělení, větší děti Dětské kliniky ve FN v HK. Adámek je v kómatu, má poškozenou značnou část mozku. Dýchá sám, přes tracheostomii, výživa probíhá přes tzv. PEG, hadičkou do bříška. Jeho stav je velmi vážný, ale stabilizovaný. Věříme a doufáme v jeho probuzení a v to, že se bude jeho stav vyvíjet. Následně mají probíhat různé rehabilitační léčby. Víme, že je to všechno na strašně dlouho, ale věříme, že naše úsilí pomůže Adámkovi v jeho další léčbě.

Chceme abyste věděli, že jsme nikdy nic od nikoho nepotřebovali. Mamka s taťkou pracují a vždycky se postarali o Adámka i o Honzíka. Mamka pracuje jako zdravotní sestřička v Nemocnici Pardubického kraje. Tatínek dříve pracoval jako státní zaměstnanec, nyní jako profesionální řidič. Mamka s taťkou vlastně pomáhali a pomáhají ostatním lidem a oba to mají jako poslání.

Potom co se stala Adámkovi tato věc, budeme potřebovat pomoc ostatních, protože jde o tak zásadní zvrat v životě, který budeme jen těžko vlastními silami a prostředky zvládat. Bydlíme ve 3. patře bez výtahu, velmi složitá situace, kterou budeme muset řešit.

Budeme potřebovat spoustu zdravotních a rehabilitačních pomůcek, jako rehabilitační kočárek, schodolezy, osobní asistenci v domácí péči, rehabilitační pracovníky. Těch věcí je strašně moc a peněz, které máme, je strašně málo.

Datum ukončení pomoci - Prosinec 2019

Kontakt: Sezemická 2757/2
193 00 Praha 9 - Horní Počernice
+420 776 777 867 info@nfbigmat.cz