Pro Amálku

PŘÍBĚHY POMOCI > Pro Amálku

Amálka je 7 letá holčička z okolí České Lípy, která se narodila předčasně ve 25. týdnu těhotenství s váhou pouhých 700 gramů. Během porodu utrpěla krvácení do mozku, a proto jí lékaři nedávali velké šance na přežití. Spolu s Amálkou se narodilo také její dvojče, bratr Josef, který ale bohužel po deseti dnech svůj boj prohrál.

„Snažíme se Amálce, která má dětskou mozkovou obrnu, nevidí na jedno oko a má problémy také s pohybovým aparátem, usnadnit život, jak jen to jde. Věříme, že jednou, i když je to běh na dlouhou trať, nám to Amálka oplatí tím, že se sama postaví na své nožičky.“ – maminka Amálky

Poslední 4 roky Amálka navštěvuje intenzivní neurorehabilitace v Liberci, kde ji stimulují zrak a hmat. Amálka s rodiči jezdí 60 km ze Stružnice do Liberce každý druhý měsíc po dobu 3 týdnů na 3 hodiny denně a pokroky jsou na ní velmi znát. Před začátkem rehabilitace nebyla Amálka schopná sebemenšího pohybu, ale dnes se zvedá na všechny čtyři a začíná používat také levou ručičku a nožičku.

Začátky nebyly jednoduché, ale dnes se Amálka těší na každou rehabilitaci.

Rodina musí většinu těchto rehabilitací platit z vlastních prostředků a tím, že vychovávají ještě další dvě děti, je to pro ně velice náročné, a budou proto nesmírně vděční za každou finanční pomoc.

Finanční dary budou použity na neurorehabilitace a rehabilitační židličku, kterou Amálka potřebuje do mateřské školky v České Lípě.

Ze srdce děkujeme všem dárcům!

 

Projekt na darujme.cz »

Transparentní účet: 115-8743160247/0100

Variabilní symbol: 202401

Kontakt: Sezemická 2757/2
193 00 Praha 9 - Horní Počernice
+420 776 777 867 info@nfbigmat.cz