Pro Filipa

PŘÍBĚHY POMOCI > Pro Filipa

Filip (17 let) si šel s kamarádem zaskákat na trampolínu na místním fotbalovém hřišti, kde si vážně poranil páteř a míchu při nedotočeném saltu. Nespadl mimo trampolínu, ani na nějakou její tvrdou část, a přesto byl tento náraz natolik fatální, že utrpěl zlomeninu několika obratů a poškodil si vážně míchu. Při takovém úrazu dochází také k poškození funkce plic a bránice aj. Ani nedokážu vyjmenovat, jak hrozné informace jsem se od lékařů postupně dozvídala. Co všechno bylo zasaženo, jak všechny důležité životní funkce na sebe navazují, jedna na druhou a nikdo vám není schopen říci co bude dál..

Filip se během druhé poloviny léta musel naučit znovu samostatně dýchat, odkašlávat a polykat. Všechny tyto životně důležité věci zvládl nad očekávání skvěle a dle názoru lékařů velice rychle. Je to obrovský bojovník!

Momentálně je Filip v rehabilitačním ústavu v Kladrubech, již teď intenzivně rehabilituje, učí se nové věci důležité pro život. Já, má sestra a maminka za ním dojíždíme střídavě několikrát do týdne. Bohužel je ale nyní situace taková, že nás za ním kvůli hrozbě nákazy nepustí. Proto chci přivést Filipa zpátky domů, abych s ním a mými dalšími dětmi (Eliška 15, Johana 9) mohla trávit co nejvíce času a měla možnost Filipovi pomoci s návratem do samostatného života.

Náš domov proto potřebuje stavební úpravy, aby se měl Filip kam vrátit a mohl zde samostatně fungovat a správně rehabilitovat. Tyto úpravy jsou ale velmi nákladné a ani samotné rehabilitace již pojišťovna hradit nebude. Filipův otec zemřel, když mu byli tři roky, proto jsem nyní odkázána především na pomoc mé rodiny a dobrých lidí.

Budu Vám nesmírně vděčná za jakoukoliv Vaší pomoc.

- Maminka Filipa

Transparentní účet: 115-8743160247/0100

Variabilní symbol: 202101

Sbírka byla ukončena 31. 12. 2021

Kontakt: Sezemická 2757/2
193 00 Praha 9 - Horní Počernice
+420 776 777 867 info@nfbigmat.cz