Společně pro Lukáše

PŘÍBĚHY POMOCI > Společně pro Lukáše

Cesta Lukáše - ohlédnutí zpět

Transparentní účet maminky Lukáše: 4401714053/0800

Lukáš je 23letý mladý muž, kterému bylo v důsledkem vážné dopravní nehody diagnostikováno DAP - neboli vážné poranění mozku. Luky byl prostě ve špatný čas na špatném místě. Stačilo pár vteřin a jeho život se převrátil o 180°. A nebyl to pouze jeho život, který se musel od základů změnit, ale také celé jeho rodiny. Naštěstí jeho maminka nebrala NE nebo TO NEJDE jako jednu z možných variant. A to ani ve chvíli, kdy jako samoživitelka s omezenými finančními prostředky bojovala za tu nejlepší péči pro svého milovaného syna Lukáše, za kterým dojížděla každý den přes 50 km a to i v době, kdy byl Lukáš několik měsíců v kómatu. Jak běžel čas, střídali se u Lukáše běžné infekce, teploty, antibiotika a stále dokola, a aby toho nebylo málo, přišel covid, takže zákaz veškerých návštěv, a to na několik dalších měsíců. Cíl byl tedy jasný, získat dostatečné finanční prostředky na to, aby se mohl Lukáš vrátit domů a mohl řádně rehabilitovat.

V roce 2020 jsme proto v rámci Nadačního fondu BigMat vytvořili projekt: Pro Lukáše, abychom tento sen mohli Lukášovi a celé jeho rodině pomoci splnit. A právě díky Vám, štědrým dárcům, je dnes Lukáš doma v kruhu svých nejbližších, pravidelně rehabilituje, učí se znovu chodit, mluvit a hlavně důstojně žít. Každý den je jeho zdravotní stav lepší a lepší a nic z toho by se nestalo, nebýt Lukášovi tvrdé práci a vůle. A samozřejmě také bez lásky, víry a naděje jeho nejbližších a Vás všech, kteří jste Lukáše finančně i psychicky podporovali. Jeho cesta ani z daleka nekončí a jsme moc rádi, že toho můžeme být součástí.

Lukášova cesta pokračuje a my jsme opravdu moc rádi, že se každý den jeho zdravotní stav zlepšuje

Když se ohlédnu zpět, vidím jak náročný, krutý, vyčerpávající kus cesty jsme společně ušli. Když jsem si brala Lukáše po roce z nemocnice domů, vážil pouhých 43 kg to ještě šlo, abych s ním nějak manipulovala, při běžných denních rituálech. Dnes váží 78 kg 😊..ano tak jsem si ho vykrmila😊, ale pozor, také mu podstatně narostla svalová hmota. Nemusím zde asi popisovat manipulaci při jeho dnešní váze, jen chci říct, zvládáme to a také jsem pochopila, že jeden bez druhého bychom nezvládli nic. Ne nadarmo se říká “ve dvou se to lépe táhne”. V září 2020 mi moje úžasná dlouholetá přítelkyně Lenička Vodehnalová nabídla pomoc a propojila mě přes stavebniny ELČKNER s.r.o. s Nadačním fondem BigMat CZ, díky kterému vznikla sbírka pro Lukyho. Lidé byli úžasní, vstřícní, a nakonec se vybralo nádherných 300 tisíc korun a my v tu chvíli měli o problém méně, protože jsme věděli, že si budeme moci dovolit vše co Lukáš nutně potřebuje. A tak se i stalo. Začali jsme dojíždět každý den na náročné rehabilitace do Prahy, kde mimochodem takové jedno cvičení vyjde zhruba na 130 tisíc za 20 dní, ano je to tak, a bohužel pojišťovny tyto úkony neproplácí. Lukáš se opravdu díky rehabilitacím o hodně zlepšil, nyní už dokáže za pomoci hůlky a mé podpory jít hezký kus cesty. Věřím, že jednou půjde sám bez opory, ale vše má svůj čas. Jelikož jsem na syna sama a trávím s ním 24/7, nemám žádnou možnost přivýdělku. Je to pro nás těžké i z finanční stránky při dnešních cenách, kdy se zdražilo úplně všechno, vytvořila jsem proto další transparentní sbírku pro Lukáše.

Peníze nikdy zdraví nenahradí, ale spousty věcí dokáže ulehčit, a proto si nesmírně vážíme každé jedné koruny a každého, kdo nám kdy pomohl a pomáhá. Vkládám pár fotografií, abychom se pochlubili, jaké výsledky jsme díky vůli a píli dosáhli. Poděkování patří každému z vás, kdo se podílel na sbírce a každému, kdo dočetl až do konce a věnoval pouhou myšlenku. Moc si vás vážíme🙏🍀❤

Maminka Eva a Lukáš

Ukončený projekt Společně pro Lukáše
Kontakt: Sezemická 2757/2
193 00 Praha 9 - Horní Počernice
+420 776 777 867 info@nfbigmat.cz